Serviceline
Wsparcie Czujników Przemysłowych
Serviceline Explosion Protection

Synergia technologii — produkty firm Pepperl+Fuchs i Kollmorgen Automation AB umożliwiają nawigację pojazdom sterowanym automatycznie

2017-05-31

Pepperl+Fuchs' R2000 laser scanner was customized and combined with Kollmorgen's CVC600 vehicle controller.
Skaner laserowy R2000 firmy Pepperl+Fuchs został dostosowany do wymagań projektu i połączony ze sterownikiem pojazdu CVC600 firmy Kollmorgen.

Współpraca z doskonałymi partnerami pozwala projektować rozwiązania z zakresu automatyki zgodne z zasadami zrównoważonego rozwoju. Stwierdzenie to jest szczególnie prawdziwe w erze Przemysłu 4.0, w której wymagane są współpraca i praca zespołowa na zupełnie nowym poziomie. Gdy w roku 2012 firma Pepperl+Fuchs zaprezentowała skaner laserowy 2D R2000 na targach Scanautomatic w Szwecji, wydarzenie to okazało się początkiem długiej i owocnej współpracy w ramach Przemysłu 4.0.

Podczas targów przedstawiciele firmy Kollmorgen Automation AB, specjalizującej się w projektowaniu sterowników i oprogramowania, nawiązali kontakt z firmą Pepperl+Fuchs i natychmiast dostrzegli zalety tego urządzenia. „Jako ekspert w dziedzinie układów sterowania zawsze staramy się wyposażać pojazdy w najnowocześniejsze rozwiązania nawigacyjne. W tamtych latach szukaliśmy partnera, który wykazywałby się innowacyjnością w zakresie technologii czujników, dlatego zalety skanera R2000 były dla nas bardzo obiecujące”, stwierdził Markus Johansson, dyrektor generalny Kollmorgen Automation AB. „Byliśmy bardzo ciekawi, co zdołamy osiągnąć razem”.

Konkretnym celem było opracowanie rozwiązania, które mogłoby stać się „oczami” zaawansowanych pojazdów sterowanych automatycznie. Firma Kollmorgen szybko podjęła decyzję po dokładniejszym zapoznaniu się z zaletami skanera laserowego R2000: wyjątkową dokładnością pomiaru oraz krótkim czasem reakcji, możliwością wykrywania niewielkich obiektów z odległości już od jednego milimetra oraz widocznością w zakresie 360°, dzięki którym urządzenie to idealnie pasowało do ich potrzeb. Po zakończeniu targów skontaktowano się ponownie z firmą Pepperl+Fuchs w celu nawiązania współpracy, w wyniku której opracowano wspólnie udoskonaloną wersję skanera laserowego o nazwie LS2000. Zastosowanie skanera LS2000 jako czujnika nawigacyjnego w sterowniku pojazdu CVC600 firmy Kollmorgen umożliwia nawigację przy użyciu reflektorów, obiektów naturalnych lub w trybie naturalnym z reflektorami dodanymi tylko w niezbędnych miejscach. To zintegrowane rozwiązanie umożliwia pojazdom sterowanym automatycznie szybkie i precyzyjne poruszanie się, pozwala firmom zwiększyć wydajność przeładunku materiałów oraz obsługi magazynów oraz zapewnia krótki czas zwrotu inwestycji.

„Współpracujemy już od czterech lat i jesteśmy dumni z końcowego produktu opracowanego przez Kollmorgen i Pepperl+Fuchs”, powiedział Arno Hagemann, kierownik ds. rozwoju firmy Pepperl+Fuchs. „Pracujemy nad kolejnymi nowościami”, obiecał Hagemann.

Obie firmy pragną zacieśnić wzajemne relacje i już teraz poszukują nowych technologii, które pozwolą im zachować konkurencyjność i zwiększyć udział w rynku.


O firmie Pepperl+Fuchs

Firma Pepperl+Fuchs to jeden z czołowych na świecie dostawców czujników przemysłowych oraz urządzeń do ochrony przed wybuchem. Już od ponad 70 lat prowadzimy intensywny dialog z naszymi klientami, co pozwala nam projektować nowe komponenty i rozwiązania jak najlepiej dostosowane do ich potrzeb. W ramach koncepcji Przemysł 4.0 (Przemysłowy Internet Rzeczy) projektujemy innowacyjne technologie wyznaczające drogę rozwoju systemów sieci przemysłowych oraz przesyłu danych na wszystkich poziomach hierarchii — nawet poza granicami samych firm.


O firmie Kollmorgen Automation AB

Firma Kollmorgen to światowy lider w zakresie projektowania zestawów automatyki do pojazdów sterowanych automatycznie (AGV), a liczba pojazdów, w których zostały zainstalowane produkty firmy, wynosi prawie 20 tysięcy. Firma została założona pod nazwą NDC w 1962 roku, a w 2009 roku zmieniła nazwę na Kollmorgen. Pojazdy sterowane automatycznie pozwalają zwiększyć wydajność produkcji i obsługi magazynów bez ponoszenia dużych kosztów. Zestawy automatyki NDC Solutions obejmują sprzęt, oprogramowanie i technologie nawigacyjne — to platforma pozwalająca zwiększyć wydajność pojazdów sterowanych automatycznie w wielu zastosowaniach na całym świecie.


e-news

Zasubskrybuj nasz biuletyn i regularnie otrzymuj wiadomości oraz ciekawe informacje ze świata automatyki.

Subskrybuj

Przeczytaj aktualne wydanie e-news: