Serviceline
Wsparcie Czujników Przemysłowych
Serviceline Explosion Protection

Nowe zastosowania dzięki technologii Fusion F99

2017-06-06

The inclination sensor F99-Fusion opens up new possibilities ...
Technologia Fusion F99 zapewnia nowe możliwości.

Czujniki przechyłu są wykorzystywane do różnych zastosowań - na przykład do wykrywania kąta przechyłu w przenośnych platformach roboczych. Jednak w pomiarach mogą pojawić się błędy, gdy na czujniki oddziałują inne siły niż siła ciężkości. Urządzenie Fusion F99 firmy Pepperl+Fuchs kompensuje zewnętrzne przyspieszenie, co pozwala na dokładny pomiar nawet w zastosowaniach związanych z ruchem. Urządzenie Fusion F99 umożliwia szeroką gamę nowych zastosowań i zwiększa wydajność dotychczasowych.

Dzięki atestom E1 i GL technologia Fusion F99 jest również odpowiednia do zastosowań terenowych i morskich. Cechy te, w połączeniu z wyjątkową wytrzymałością, sprawiają, że nowe bezwładnościowe urządzenie pomiarowe jest idealnym rozwiązaniem do wykrywania przechyłu i przyspieszenia w zastosowaniach związanych z urządzeniami w ruchu. 


Monitorowanie ograniczenia kąta skrętu na pochyłościach

 

Monitorowanie przechyłu w ciężkich pojazdach, takich jak ładowarki kołowe, wywrotki lub wózki widłowe, ma kluczowe znaczenie. W przypadku zbyt mocnego skrętu na pochyłościach pojazd może się łatwo przewrócić. Technologia Fusion F99 zapewnia monitorowanie przechyłu pojazdu w zakresie 360°. Dzięki wykorzystaniu danych z czujnika można ograniczyć kąt skrętu na pochyłościach, aby zapobiec przechyłowi pojazdu. Nie ma znaczenia, czy pojazd przyspiesza, hamuje lub skręca. Dzięki inteligentnemu algorytmowi Sensor Fusion technologia Fusion F99 pozwala na kompensację zewnętrznego przyspieszenia. W ten sposób czujnik zapewnia precyzyjny kąt przechyłu, co skutecznie chroni przed wypadkami.

Precyzyjny pomiar na wadze pomostowej

 

Oszczędność czasu i zasobów jest niezwykle ważna w przemyśle. Wagi montowane w sprzęcie mobilnym pomagają w obliczaniu wagi ładunku bezpośrednio na urządzeniu. Na przykład są one wykorzystywane w nowoczesnych ładowarkach kołowych, gdzie waga materiału jest wykrywana bezpośrednio na łyżce, lub na frachtowcach w dużych portach przeładunkowych. Zwykle do dokładnego wykrycia wagi wymagana jest chwila przestoju. Ale jakakolwiek strata czasu jest kosztowna, więc błędy pomiaru są często akceptowane i nie przerywa się załadunku na czas ważenia. Dzięki technologii Fusion F99 przerwa na pomiar wagi nie jest konieczna. Ze względu na kompensację przyspieszenia zewnętrznego możliwe jest precyzyjne wykrywanie wagi bez straty czasu, nawet w zastosowaniach związanych z ruchem dynamicznym.

e-news

Zasubskrybuj nasz biuletyn i regularnie otrzymuj wiadomości oraz ciekawe informacje ze świata automatyki.

Subskrybuj

Przeczytaj aktualne wydanie e-news: